۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد
به وب سایت منطقه پنج شهرداری رشت خوش آمدید
پوشش 13 مورد حریق، حادثه وخدمات ایمنی در 24 ساعت گذشته توسط آتش نشانان شهر باران 1397/05/18
پوشش 13 مورد حریق، حادثه وخدمات ایمنی در 24 ساعت گذشته توسط آتش نشانان شهر باران
 
 

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت-آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی در 24 ساعت گذشته مصادف با 17 مرداد 97 اقدامات لازم نسبت به امداد رسانی و اطفای آتش در 13 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان ارائه دادند.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی و کنترل 125 آتش نشانی در 24 ساعت گذشته پاسخگوی 586 تماس شهروندان بوده که از این تعداد 13 مورد عملیات اطفای آتش سوزی، پیشگیری از بروز حوادث و ارائه خدمات ایمنی صورت گرفت.

وی در ادامه افزود: این عملیات ها با 28 مرتبه خروج خودروهای اطفایی و امدادی جهت پوشش 3 مورد حریق منزل مسکونی، یک مورد حریق خودرو، یک مورد حریق علفزار ،2 مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، 5 مورد محبوس شدن افراد در آسانسور و یک مورد خدمات ایمنی بوده است.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه خوشبختانه در حوادث روز گذشته به کسی آسیب جانی نرسید، افزود: یکی از عوامل آتش سوزی منزل مسکونی در روز گذشته بی احتیاطی کارگر در حین ایزوگام پشت بام منزل بوده است که با اقدام سریع آتش نشانان از گسترش و پیشروی آتش سوزی جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه تصاویر منتشره مربوط به آتش سوزی مغازه صافکاری در بلوار امام علی (ع) می باشد، افزود: این حادثه بعللی(در دست بررسی) در  ساعت 13:30 عصر روز گذشته رخ داد که 27 آتش نشان بهمراه 10 دستگاه خودروی اطفایی از 3 ایستگاه آتش نشانی نسبت به مهار و اطفای آتش اقدام کردند.

همین گزارش حاکی است:  در پایان به شهروندان و گردشگران توصیه می شود به جهت پیشگیری از آتش سوزی علفزار و جنگل ضمن رعایت نکات ایمنی به شدت از روشن کردن آتش در علفزارها و جنگل خودداری کنند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 17
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal