۱۴۰۰ سه شنبه ۱ تير
به وب سایت منطقه پنج شهرداری رشت خوش آمدید
5 اردیبهشت شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس 1400/02/05
5 اردیبهشت شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس
 
بخشی از بیانات حضرت امام خمینی در خصوص واقعه طبس
 
این جانب که کراراً گفته ‏ام کارتر براى وصول به ریاست جمهورى حاضر است به هر جنایتى دست بزند و دنیا را به آتش بکشد، شواهد آن یکى پس از دیگرى ظاهر شده و می‏شود؛ و اشتباه کارتر در آن است که گمان مى‏کند با دست زدن به این مانورهاى احمقانه مى‏تواند ملت ایران را که براى آزادى و استقلال خویش و براى اسلام عزیز از هیچ فداکارى رویگردان نیست، از راه خودش که راه خدا و انسانیت است منصرف کند.

کارتر باز احساس نکرده با چه ملتى روبروست و با چه مکتبى بازى مى‏کند. ملت ما ملت خون و مکتب ما جهاد است. این شخص  رسیدن به چند سال ریاست و جنایت، جان گروهى را تباه کرد، که محتمل است براى کم جلوه دادن جنایتش، هشت نفر را اقرار کرده باشد، در صورتى که طبع واقعه شهادت مى‏دهد که دهها نفر جان خود را در راه شهوات او از دست داده‏ اند و دهها نفر هم در کویر لوت سرگردان و در معرض مرگند ادعاى اینکه همه مسافران هواپیما را برده ‏اند، مخالف گزارشاتى است که به ما داده‏اند. کارتر باید بداند که اگر این گروه به مرکز جاسوسى امریکا در تهران حمله کرده بودند اکنون از هیچ یک از آنها و از پنجاه نفر جاسوس محبوس در لانه جاسوسى خبرى نبود و همه رهسپار جهنم شده بودند.

                       

کارتر باید بداند که حمله به ایران، حمله به تمام بلاد مسلمین است و مسلمانان جهان در این امر بى ‏تفاوت نیستند. کارتر باید بداند که حمله به ایران موجب قطع نفت از تمام دنیا خواهد شد و دنیا را بر ضد او بسیج مى‏کند. کارتر باید بداند که این عمل احمقانه او در ملت امریکا چنان اثرى خواهد گذاشت که طرفداران او را مخالفان او خواهد کرد. کارتر باید بداند که با این عمل بسیار ناشیانه حیثیت سیاسى خود را به صفر رساند و از ریاست جمهورى باید قطع امید کند. کارتر با این عمل خود ثابت کرد که قدرت تفکر را از دست داده و از اداره یک کشور بزرگ مثل امریکا عاجز است. کارتر باید بداند که ملت 35 میلیونى ما با مکتبى بزرگ شده ‏اند که شهادت را سعادت و فخر مى‏دانند و سر و جان را فداى مکتب خود مى‏کنند.» (صحیفه امام، ج‏12، ص: 255 و 256)
تعداد بازدید: 67
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal